úterý 21. listopadu 2017

Starověké hory, doly terricony – stopy dávné těžby (1. díl) Téma starověkých obřích dolů otevírá otázku: jací jsme byli tehdy a… jací jsme dnes.




Milí čtenáři, po přečtení této série článků pravděpodobně budete muset provést kompletní revizi svých školních znalostí minimálně v takových oborech, jako je historie, geografie a geologie.

 

Téma starověkých lomů a dolů nenechává dnes spát už mnoho hledačů pravdy, kteří nehodlají dál zavírat oči před fakty svědčícími o tom, že v minulosti byla naše planeta velmi intenzívně využívána k těžbě surovin. A kdo ví, jak je tomu nyní… Pro ty, kdo se s touto myšlenkou setkávají poprvé, to možná bude šokující zjištění a skeptici jistě vznesou připomínky. Nu což, smiřme se s tím, ale pátrejme dál.


Téma starověkých obřích dolů otevírá otázku: jací jsme byli tehdy a… jací jsme dnes. Změnilo se toho hodně od těch dob? Manipulují s námi, lžou nám a ženou nás do válek proti sobě. A pokud se zrovna neválčí, je vyvoláván zmatek, chaos a nevzdělanost. Tak tomu je po celé věky. Dnes už jasně vidíme, že oficiální místa, která jsou pověřena společnost informovat a vzdělávat, se zabývají přesným opakem, a je zřejmé, že tak činí zcela vědomě a úmyslně. Nezbývá tedy, než hledat sami. Patrně se při tom dopustíme řady chyb, ale bez hledání odpovědí na naše otázky nikdy nezískáme svobodu.


 

Lomy minulosti?

Kings Canyon, Austrálie. (24°15’4.93″S 131°34’54.18″E): Velmi rovné a hladké stěny, jakoby po vertikálním opracování. Někdo je vyřezal obrovským nástrojem do hlíny, která potom zkameněla a dnes tato vyhlazená hornina odpadává jako omítka. Nebo snad řezal přímo kámen? Jak? Čím?

 



 

 Prý eroze, tvrdí nám geologové… Ale eroze takovéto rovné stěny neumí. Kdepak, tohle nebude dílo přírody! Národní park Talampaya, Argentina. 230 milionů let. Wikipedia to alespoň tak tvrdí:

 

 

 

 

 

Watkins Mountains v Grónsku. Co říkáte na rozsah těžby?



 

 

 A tohle je Antarktida: Transantartctic Mountains – systémy lomů v Antarktidě.

 




 

 Zde se dokonce zachovaly stopy od těžké techniky.




Takhle to vypadá z vesmíru:



 

Odborníci vám to objasní termínem „cirki“, kdy tají ledovce a proudy vody rozrušují horninu na severním svahu hory. Ale zde vidíme „okousanou“ horu po celém jejím obvodu. A tání ledovců v Antarktidě? To nemyslíte vážně!

 

Že tam žádné doly nevidíte? Zatím. Ale ručíme vám za to, že až pročtete celou tuto sérii článků, budete přesně vědět, co hledat. A pak už bude záležet jen na tom, zda to najít budete chtít.

 

Pokud vám alespoň trošku zavrtal v hlavě červíček podezření, vydejte se tedy s námi na průzkum internetového prostoru, co všechno už bylo k tomuto zajímavému – a chápu, že pro některé čtenáře i poněkud za vlasy přitaženému – tématu publikováno.

 

Proč jsou lomy „proužkované“

 

Podívejte se na fotografie a obraťte svou pozornost na vrstevnatou strukturu lomů a dolů. Těžba železné rudy na Lebedinském ložisku otevřeným způsobem, za použití trhavin.

 


                                           Těžba železné rudy na Lebedinské  

 

 

                             Magnetická hora (Магнитная гора) na uralu   

 

 

                                  

                                Důl Vostok Ruda (Восток Руда) 

 

                                 

                                  

                  Měděné doly  Čeremšanské niklové doly (Черемшанские рудники) 

 

                              


                                 

                                    Měděné doly, Kennecott, Utah, USA

 

 

                                 

                               Měděný důl Binghem-Canyon, Utah, USA



                                 Magnéziový důl ve Španělsku, Navarra

 

 

 Obří zlatý důl Kalgoorlie Super Pit nalezneme poblíž města Kalgoorlie-Boulder ve spolkovém státě Západní Austrálie, asi 550 km východně od hlavního města Západní Austrálie Perthu. 

 

                              

                              Bingham Canyon Mine ve Spojených státech

                                             

                          Co se zde těžilo/těží: měď, zlato, stříbro, molybden


 

 Tohle monstrum je kolesové rypadlo, původce zvláštních půlkruhových struktur tak typických pro povrchové doly. O něm však podrobněji jindy.

 


 Rypadlo stupňovitě odkrajuje horu. Díváte-li se shora, tak vytvoří strukturu s přímými hranami.


 Rypadlo stupňovitě odkrajuje horu. Díváte-li se shora, tak vytvoří strukturu s přímými hranami.




 A takhle vznikají půlkruhové výřezy do zeminy, které jsou pak velmi dobře zjistitelné ze satelitních snímků.

 

 

 

Jenže stejně „proužkované“ jsou na druhé straně i mnohé přírodní útvary.Hory, horské hřbety, soutěsky, kaňony, v současnosti často prakticky neobydlené oblasti s různými romantickými názvy,obvykle po nějakém „objeviteli“.
Cožpak tu nápadnou podobnost akademici a profesoři geologie a geografie nevidí?

 

                               Hora v arktické oblasti, název neznám 

 

              Antarktida – hornina vybraná stroji na způsob kolesového rypadla v                Antarktidě, která byla objevena až v roce 1820! 

 

Žádné komentáře:

Okomentovat